هرچه میخواهد دل ِ تنگت!

[ لُطفَن مثبت بیاندیش ]

عاشقانه نیست !!!!

مهم : سلام به دوستای گلم. اگه ممکنه مطلب امروز رو کامل و با جدیت بخونید و مخالفت یا موافقتتون رو بهم بگید. هر جا اشتباهی داشتم نقدم کنید ، از دوستانتون هم خواهش کنید این مطلب رو حتماً بخونن و نظر بدن . من دوستان وبلاگ نویس زیادی دارم که از من بزرگتر و البته با تجربه ترن ، پس از همه شون میخوام که اگه با من هم عقیده نیستن برام دلائلشون رو توضیح بدن. دلم میخواد نهایتاً به یه نتیجه گیری کلی برسیم. ممنون از همه ی دوستای عزیزم . 

 خلاف می رود دلم ... این بار عاشقانه نمی نویسد .  بگذارید حرفم را بزنم و بروم !!!

 

باید قانونمند بود . غیر از اینه؟ متاسفم که هر روز صبح آدمایی رو میبینم که کوچکترین قانون ها رو زیر پا میذارن ... میپرسید مثلاً چی ؟  خب ! من بهتون میگم ، هر روز صبح آدمای کمی پشت چراغ قرمز عابر می ایستن تا ماشین ها رد بشن و بعد نوبت اونا بشه. و البته تعداد زیادی از آدم ها به سرعت از لابه لای ماشین ها لایی می کشن و با بی تفاوتی از خیابون رد می شن . بماند که این وسط چند تا ماشین باید ترمز ناگهانی کنند و بوق و سر وصدا و هرج و مرج و باقی قضایا ....

چراغ عابر پیاده فقط قسمتی از ماجراست نه همش ! چراغ های قرمز و سبز زیادی توی زندگی ما وجود داره که شاید به راحتی ازشون عبور می کنیم. دروغ میگیم ، غیبت می کنیم ، تهمت می زنیم و در مسند یک قاضی درباره ی دیگران قضاوت میکنیم. ، به همین راحتی !

حرف من اینه که قانون باید رعایت بشه . چه اشکالی داره وقتی پدر و مادری دارن فرزندشونو تربیت می کنن قبل از این که بگن موهاتو از نامحرم  بپوشون !!!! بگن مودب باش ، دروغ نگو ، غیبت نکن ! توی خیابون وقتی چراغ عابر قرمز بود بایست و وقتی سبز شد حرکت کن. اگر کسی بهت لطفی کرد ازش حتماً تشکر کن، به رفتگری که داره کوچه و خیابونو تمیز میکنه احترام بذار.

چی می شد ، قبل از اینکه یه فضای بسته براش بسازن و دخترا و پسرا رو از هم جدا کنن و اونارو با فکرای محدود بار بیارن ، بهشون یاد میدادن که : توی خیابون زباله نریز ، به وسیله ای که متعلق به همه س صدمه نزن ، در مورد دوستت قضاوت نکن ، از کسی بد گویی نکن! و خیلی چیزای دیگه ...  اون موقعس که اون بچه ها محکم بار میان . تمام خوب و بد و باید ها  و نباید های زندگی رو می فهمن و برای تمامی رابطه هاشون ( احساسی و اجتماعی ) حد و مرز قائل میشن. اگر بعد ها با کسی وارد رابطه احساسی شدند ناخودآگاه  میدونن که نباید دروغ بگن ، نباید خیانت کنن ، وقتی به کسی قول میدن  نباید زیر قولشون بزنن . میدونن که باید حد و حدود خودشونو رعایت کنن . یاد میگیرن وقتی وارد اجتماعی مثل دانشگاه یا محیط کار شدن ،سالم  رفتار کنن !  با همه دوست باشن اما حرمت ها رو رعایت کنن. مثلاً  دخترا به عنوان یه دختر باید انسانیت و عزت نفسشون رو حفظ کنن و پسرا نباید تن به هر خفتی بدن ! این جوری نسل های سالمی بار میاد .نسل هایی که اصول و قوانین ریز و درشت رو با کمال میل می پذیرن و اجرا میکنن.  چنین  نسلی  مثبت اندیش ، لایق و اجتماعی  خواهد بود .

فکر میکنم ارزش داره اگه هر روز وقت زیادی رو پشت چراغ قرمز عابر میگذرونم ! کافیه که من خودم رو اصلاح کنم ، این حداقل کاری که ازم بر میاد .

 

 پی نوشت : منتظر انتقادات  و نظرات سبز شما هستم. دوستتون دارم.

تا بعد، خدانگهدار !!!

  
نویسنده : نیم پوندی ; ساعت ۱٢:۱٦ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۳۸٧/٩/۱۳