هرچه میخواهد دل ِ تنگت!

[ لُطفَن مثبت بیاندیش ]

مداد باش !

پسرک از پدر بزرگش پرسید :پدر بزرگ درباره ی چه مینویسی؟

پدربزرگ پاسخ داد : درباره ی تو پسرم ، اما مهمتر از آنچه می نویسم ، مدادی است که با آن مینویسم ! میخواهم وقتی بزرگ شدی مثل این مداد شوی .

پسرک با تعجب به مداد خیره شد و چیز خاصی در آن ندید .

- اما این شبیه همه ی مداد هایی ست که تا کنون دیده ام !

پدربزرگ گفت: بستگی دارد که چطور به آن نگاه کنی، در این مداد پنج صفت هست که اگر  آنها را به دست بیاوری برای تمام عمرت در آرامش خواهی بود :

صفت اول : میتوانی کارهای بزرگ کنی ، اما هرگز نباید فراموش کنی که دستی وجود دارد که هر حرکت تو را هدایت میکند .اسم این دست خداست ! او همیشه باید تو را در مسیر اراده اش حرکت دهد.

صفت دوم: باید گاهی از آنچه مینویسی دست بکشی و از مداد تراش استفاده کنی .این باعث میشود مداد کمی رنج بکشد اما آخر کار نوکش تیز میشود و اثری که از خود به جای میگذارد ظریف تر و باریک تر ! پس بدان که باید رنج هایی را تحمل کنی ، چرا که این رنج باعث میشود انسان بهتری شوی.

صفت سوم: مداد همیشه اجازه میدهد برای پاک کردن یک اشتباه از پاک کن استفاده کنیم .بدان که تصحیح یک خطا کار بدی نیست و در واقع برای این که خودت را در مسیر درست نگهداری ، مهم است.

صفت چهارم : چوب و یا شکل خارجی مداد مهم نیست ،‌ بلکه زغالی اهمیت دارد که داخل چوب است ، پس همیشه مراقب باش در درونت چه خبر است !

صفت پنجم: مداد همیشه اثری از خود به جای میگذارد . پس بدان هر کاری که در زندگی ات میکنی ردی به جا میگذارد ، سعی کن نسبت به هر کاری که میکنی هوشیار باشی و بدانی چه میکنی و در چه راهی قدم برمیداری .

 پی نوشت : 

١-عذرخواهی منو بپذیرید ... زمان به روز شدن وبلاگ ازاین به بعد روزهای یکشنبه و چهارشنبه خواهد بود که روزهای چهارشنبه بخش پیشنهادات کتاب جیبی رو هم خواهیم داشت....

٢-بخش جوک راه اندازی شد! شما بعد از هر بار ورود به این وبلاگ شاهد یک جوک جدید هستید که در انتهای ستون سمت چپ قرار گرفته ، برای عوض کردن جوک و دیدن جوک جدید میتوونید صفحه رو رفرش کنید .

 شاد باشید .

  
نویسنده : نیم پوندی ; ساعت ۳:۱٢ ‎ب.ظ روز شنبه ۱۳۸٧/۱۱/٥