کوره داغ

آهنگری بود که با وجود رنج های متعدد و بیماری اش عمیقاً به خدا عشق می ورزید. روزی یکی از دوستانش که اعتقادی به خدا نداشت از او پرسید: تو چگونه می توانی خدایی را که رنج و بیماری نصیبت می کند دوست داشته باشی؟ آهنگر، سر به زیر آورد و گفت: وقتی می خواهم وسیله ای آهنی بسازم یک تکه آهن را در کوره قرار می دهم. سپس آن را روی سندان می گذارم و می کوبم تا به شکل دلخواهم درآید. اگر به صورت دلخواهم درآمد، می دانم که وسیله مفیدی خواهد بود. اگر نه، آن را کنار می گذارم. همین موضوع باعث شده است که همیشه به درگاه خداوند دعا کنم : که خدایا! مرا در کوره های رنج قرار ده، اما کنار نگذار.

پی نوشت( مخاطب خاص دارد ) : دوست عزیزم نویسنده وبلاگ صورتی ، همین جا ازت تشکر میکنم چون هنوز هم به من سر میزنی و با نظرات سبزت خوشحالم میکنی.. واقعاً ممنونم از حضورت. توی این مدت که امکان دسترسی به بلاگفا رو نداشتم بسیاری از دوستای بلاگفاییم رو از دست دادم متاسفانه !!!!‌   چون شاید بعضی از اونا فقط اینجا می اومدن که منو به وبلاگشون دعوت کنن ،همین ! و حالا که من نمیتونم وبلاگشون رو باز کنم پس دیگه این دوستی هم به درد نمیخوره !!!!!! اما از صمیم قلب از تو تشکر میکنم و قول میدم در اولین فرصت از یه سرور دیگه به شبکه وصل بشم و حتماً بهت سر بزنم ... شاد باشی .

 

/ 24 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ریحانه

من اپم . بیا سوالامم بجواب. مرسی چرا نمیای؟ دلم برات تنگ شده............ چرا درک نمیکنی؟[عصبانی][کلافه]

ریحانه

بیا دیگه................ یادت نره توقع دارم بترکونیااااااااااااااا. مثل خودم[تایید]

پريسا

سلام هانيه جون . خوبي ؟ اسپندارمذگان مبــــــــــــبارك . بوس بوس چطوري دختر جون ؟

بوف بصیر

ما انسانیم و ماهیتاً کمی با آهن جامد تفاوت داریم. این که مفید باشیم یا نه، به خودمان بستگی دارد، نه به چکش‌هایی که خدا - به فرض وجودش - بر سرمان می‌کوبد!

سحربانو

سلام هانیه جونننننننننننننننننننم خوبی عزیزم. اول اینكه متن این پستت عالی بود، كلی كیف كردم. بعدشم اینكه خودت رو ناراحت نكن ، مهم اینه كه آدم یه دوست خوب داشته باشه به جای دوستای الكی. بعدشم اینكه ما هم امروز رو بهتون تبریك می گیم:)

بوسه

سلام دوستم[گل][ماچ] خوبی ؟ مراقب خودت باش[گل][ماچ]

بوسه

سفري به طول هزار فرسنگ با يك گام آغاز مي شود..[گل]

کیوان...

مگه میشه آدم کسی رو که تو دنیای مشکلات و بدی ها با قلب پاکش به خدا نزدیکتر میکنه آدمو فراموش کرد؟ از همین الان به همه اونایی که واسه هانیه عزیزم نظر میزارن میگم شما هر وبلاگیم داشته باشید باید با افتخار به اینجا بیاید چون با پیشنهادات کتاب جیبی هانیه عزیزم به درس زندگی و با نوشته هاش یاد خدا و مطالب ظریف روزگار و احساسات پاک 1 بانوی بهشتی خدا بیشتر از همیشه پی میبرید بهتر از اینم میشه؟ آسمونت آبی عزیزم..[گل][گل]

نقطه

سلام.ادم ها دوست دارند که کسی دوستشون داشته باشه.پس به وبلاگ منم سر بزن.

meghan

ایول ایشاله مام تو بدترین شرایط از یاد خدا غافل نشیم[وحشتناک]