عاشقانه نیست !!!!

مهم : سلام به دوستای گلم. اگه ممکنه مطلب امروز رو کامل و با جدیت بخونید و مخالفت یا موافقتتون رو بهم بگید. هر جا اشتباهی داشتم نقدم کنید ، از دوستانتون هم خواهش کنید این مطلب رو حتماً بخونن و نظر بدن . من دوستان وبلاگ نویس زیادی دارم که از من بزرگتر و البته با تجربه ترن ، پس از همه شون میخوام که اگه با من هم عقیده نیستن برام دلائلشون رو توضیح بدن. دلم میخواد نهایتاً به یه نتیجه گیری کلی برسیم. ممنون از همه ی دوستای عزیزم . 

 خلاف می رود دلم ... این بار عاشقانه نمی نویسد .  بگذارید حرفم را بزنم و بروم !!!

 

باید قانونمند بود . غیر از اینه؟ متاسفم که هر روز صبح آدمایی رو میبینم که کوچکترین قانون ها رو زیر پا میذارن ... میپرسید مثلاً چی ؟  خب ! من بهتون میگم ، هر روز صبح آدمای کمی پشت چراغ قرمز عابر می ایستن تا ماشین ها رد بشن و بعد نوبت اونا بشه. و البته تعداد زیادی از آدم ها به سرعت از لابه لای ماشین ها لایی می کشن و با بی تفاوتی از خیابون رد می شن . بماند که این وسط چند تا ماشین باید ترمز ناگهانی کنند و بوق و سر وصدا و هرج و مرج و باقی قضایا ....

چراغ عابر پیاده فقط قسمتی از ماجراست نه همش ! چراغ های قرمز و سبز زیادی توی زندگی ما وجود داره که شاید به راحتی ازشون عبور می کنیم. دروغ میگیم ، غیبت می کنیم ، تهمت می زنیم و در مسند یک قاضی درباره ی دیگران قضاوت میکنیم. ، به همین راحتی !

حرف من اینه که قانون باید رعایت بشه . چه اشکالی داره وقتی پدر و مادری دارن فرزندشونو تربیت می کنن قبل از این که بگن موهاتو از نامحرم  بپوشون !!!! بگن مودب باش ، دروغ نگو ، غیبت نکن ! توی خیابون وقتی چراغ عابر قرمز بود بایست و وقتی سبز شد حرکت کن. اگر کسی بهت لطفی کرد ازش حتماً تشکر کن، به رفتگری که داره کوچه و خیابونو تمیز میکنه احترام بذار.

چی می شد ، قبل از اینکه یه فضای بسته براش بسازن و دخترا و پسرا رو از هم جدا کنن و اونارو با فکرای محدود بار بیارن ، بهشون یاد میدادن که : توی خیابون زباله نریز ، به وسیله ای که متعلق به همه س صدمه نزن ، در مورد دوستت قضاوت نکن ، از کسی بد گویی نکن! و خیلی چیزای دیگه ...  اون موقعس که اون بچه ها محکم بار میان . تمام خوب و بد و باید ها  و نباید های زندگی رو می فهمن و برای تمامی رابطه هاشون ( احساسی و اجتماعی ) حد و مرز قائل میشن. اگر بعد ها با کسی وارد رابطه احساسی شدند ناخودآگاه  میدونن که نباید دروغ بگن ، نباید خیانت کنن ، وقتی به کسی قول میدن  نباید زیر قولشون بزنن . میدونن که باید حد و حدود خودشونو رعایت کنن . یاد میگیرن وقتی وارد اجتماعی مثل دانشگاه یا محیط کار شدن ،سالم  رفتار کنن !  با همه دوست باشن اما حرمت ها رو رعایت کنن. مثلاً  دخترا به عنوان یه دختر باید انسانیت و عزت نفسشون رو حفظ کنن و پسرا نباید تن به هر خفتی بدن ! این جوری نسل های سالمی بار میاد .نسل هایی که اصول و قوانین ریز و درشت رو با کمال میل می پذیرن و اجرا میکنن.  چنین  نسلی  مثبت اندیش ، لایق و اجتماعی  خواهد بود .

فکر میکنم ارزش داره اگه هر روز وقت زیادی رو پشت چراغ قرمز عابر میگذرونم ! کافیه که من خودم رو اصلاح کنم ، این حداقل کاری که ازم بر میاد .

 

 پی نوشت : منتظر انتقادات  و نظرات سبز شما هستم. دوستتون دارم.

تا بعد، خدانگهدار !!!

/ 50 نظر / 11 بازدید
نمایش نظرات قبلی
گلبرگ

dorost migi azizam ghanun mandi kheili mohemme va in zaafe keshvare mast upam[چشمک][گل]

عباس

سلام...ادمی در عالم خاکی نمی اید به دست...یاحق

ساراگل

سلام خب چه ميشه كرد ؟ حالا هرچي تو داد برنيو حنجره پاره كني خوشحال ميشم به منم سر بزني

سارا

هانیه جان می تونم لینکت کنم؟

باران عشق(مهدی)

سلام دوست عزیز شما هم با نام مورد نظرتان لینک شدید امیدوارم وبلاگت از این بههههههههههههههتتتتتتترررررررررررررررررررررررر بشه و هر موقع اپ کردی خبرم کن ممنون به امید دیدار

باران عشق

ممنون شما هم با نام مورد نظرتانلینک شدید هر موقع اپ کردی خبرم کن ممنون[نیشخند]

parsa kisskiss

salam 2ost aziz webe bahali bood khosh hal misham 1 sar behem bezani

پریسا ادیسه

آخی. . . دقیقن دو سال پیش توی این روز این پست رو نوشته بودی. . . [قلب] قربونت برم من جوجه جانم. . .

پریسا ادیسه

[قهقهه] جوااااااااااااااااااد بودی؟؟؟؟؟؟[قلب]