همین حق های کوچک

به بهانه ى مطلب بهاره رهنما در روزنامه اعتماد ِ یکشنبه 26 خرداد 1392

" بهاره رهنما " ی عزیز ، با تمام احترامی که برای شما قائل بوده و هستم اما _نتوانستم_ نمیتوانم بعضی سطرهای ستون آنروزت در روزنامه اعتماد را فراموش کنم .

 میدانی ؟ حضورت مرا بی لحظه ای درنگ کشاند به تماشای نمایش "خدای کشتار" . تمام آن دو ساعت ِ "چشم هایی که مال توست" را زندگی کردم با بازی بی نقصت ، اما همه ی اینها باعث نشد دوباره و چند باره مطلب "معجزه واقعیت دارد" به قلم شما را نخوانم و ساعتها در موردش فکر نکنم ! مطلبت پر از امید و انگیزه بود ، پر از شوق بخاطر ِ پیروزی ِ دولت اصلاحات . همه چیز خوب بود تا آنجا که قلمت را نشانه رفتی سوی "گشت ارشاد" بی آنکه تقبیحش کنی ! خانم رهنمای عزیز ، یادت هست نوشته بودی : "خدا را به شهادت میطلبم که به عنوان یک "زن ایرانی" مشکل من "گشت ارشاد" نیست و دنبال چنین آزادی ها و "خواسته های سطحی" هم از دولت اصلاحات نیستم ... "

اول فکر کردم  شاید من دارم اشتباه میخوانمش ، شاید اصلن اینها را شما ننوشته ای ، با خودم گفتم فعال ترین هنرمندِ دنیای مجازی هم  بین همین مردم زندگی میکند ، خرید میرود ، کنسرت و پارک و سینما میرود و مگر داریم که از این ون های مزاحم دل خوشی هم داشته باشد ! راستش هی مکث کردم آنجا که اعتراض در این باره را "خواسته ای سطحی"  خوانده بودی ، همان لحظه به اندازه ی دنیایی برایت نوشتم ، از تحقیرها و توهین هایی که همه مان به چشم دیده ایم ، از جو پر استرسی که وجودشان ایجاد میکند ، از برخوردهای بدشان ، از بازتاب تمام ِ این اتفاقات در دنیا ، از رانده شدن ِ ایرانیان همگی به یک چوب .. از خیلی چیزها .. بگذریم .

نکته اینجاست که کسی که الان نشسته برایت این سطرها را مینویسد تا همین امروز هیچ برخوردی نداشته با آنها ، نه تذکری نه چیزی . مفهوم آزادی برای من هم در طره مویی نیست اما امان از همین حق های کوچک که نداریمشان ..

 حرف دلم اینست که من و مطمئنن خیلی از ماها این برخوردهای زننده ، این دخالت در افکار ِ آدمها را برنمیتابیم حتا اگر در حق دیگران باشد و ما فقط از دور ببینیمشان .

بگذار تمامش کنیم اصلن . زندگی جریان دارد ، دوباره به دیدن ِ نمایش هایت می آیم .. اما مطمئنم آن موقع هم که فرو میروم توی صندلی ام و غرق در نمایش میشوم و تحسینت میکنم همچنان به این باورم که " در سرزمینی که مردم حتا در انتخاب ِ لباس ِ تنشان _ همین حق های کوچک_ آزاد نیستند به حال باقی مسائل باید گریست . "  

 

/ 7 نظر / 14 بازدید
sara

هانیه چی باید بگم از بس از دل من \ما رو زدی

خاتـون

حرف حق هیچ جوابی نداره منم تابحال گذرم بهشون نیفتاده ولی میتونم درک کنم چقد آزاردهنده ست ک نتونی حتی برای مانتوت یه رنگ شاد انتخاب کنی

پریسا ادیسه

جوجه جوجه جووووجه جانـــــــــــــم [بغل]

انسانم آرزوست

بسیار بجا بود....مشکلات ما از همین جزیی هاست که مشکل می شود. از بوق وبین خطوط و نگاه و...کاش بالای هر دستگاه عابر بانکی می نوشتند "لطفا کمی فاصله بگیرید اطلاعاتی که وارد می شود شخصی است" اینجا ایران است چقدر باید گفت ونوشت از همین جزیی ها!!!!

فرید

سلام، خوبی تراوین پر طرفدارترین بازی آنلاین دوباره زنده شد. بازی تراوین بزرگترین و پر طرفدارترین بازی آنلاین در ایران مجددا راه اندازی شد. سرور های جدید مجهز به بازی تراوین نسخه 4 می باشند و به تازگی راه اندازی شده اند جهت آغاز بازی و شروع فتوحات جدید هم اکنون بازی را آغاز نمایید.(به آدرس جدید سایت دقت نمایید) http://ts1.traviand.ir هم اکنون می توانید بازی تراوین نسخه 4 را آنلاین و رایگان بازی کنید در صورتی که با این بازی آشنایی ندارید راهنمای بازی را از اینجا بخوانید: http://t4answers.traviand.ir آدرس جدید www.traviand.ir را به خاطر بسپارید.

پریسا ادیسه

نیم‌پوندی عزیزم؛ دلم برات خیلی تنگ شده جوجه جانم [قلب][لبخند]